Діагональ рівнобічної трапеції перпендикулярна до бічної сторони. Висота трапеції дорівнює 6 см і

ділить більшу основу на два відрізки, менший з яких дорівнює 3 см. Знайдіть меншу основу трапеції .

Ответы на вопрос

Отвечает Майер Дима.

Ответ:

9 см.

Объяснение:

Дано: КМРТ - трапеція, КМ=РТ, КР⊥РТ,  РН - висота,  РН=6 см, НТ=3 см. Знайти МР.

ΔКРТ - прямокутний, за властивістю висоти, проведеної з вершини прямого кута, РН²=КН*ТН;   36=3*КН;   КН=36:3=12 см.

Проведемо висоту МС, тоді ΔКМС=ΔРНТ за двома кутами, і КС=НТ=3 см.

МР=СН=КН-КС=12-3=9 см.