В арифметичній прогресії перший член дорівнює -18, а сума двадцяти чотирьох перших членів дорівнює

672. Знайдіть різницю і дев'ятнадцятий член прогресії.

Ответы на вопрос

Отвечает Дивногорская Олеся.

Решение .

Арифметическая прогрессия ,  \bf a_1=-18\ ,\ \ S_{24}=672  .

Найти  \bf d\ ,\ a_{19}   .

 Применим формулу суммы первых n-членов арифм. прогрессии .

\bf S_{24}=\dfrac{a_1+a_{24}}{2}\cdot 24\ \ \ \Rightarrow \ \ \ 672=12\, (-18+a_{24})\ \ ,\ \ a_{24}-18=56\ ,\\\\a_{24}=74

Применим формулу n-го члена арифм. прогрессии .  

\bf a_{24}=a_1+23\, d\ \ \ \Rightarrow \ \ \ 74=-18+23\, d\ \ ,\ \ 23\, d=92\ \ ,\ \ \boxed{\ \bf d=4\ }\\\\a_{19}=a_1+18\, d\ \ \ \Rightarrow \ \ \ a_{19}=-18+18\cdot 4=54\ \ ,\ \ \boxed{\bf \ a_{19}=54\ }