Дано: а(-2; 3), Ь(-5; 1). Знайдіть модуль вектора: 1)с=а+2b; 2)d=4а-3b.


Ответы на вопрос

Отвечает Галат Катерина.

Ответ: 1) 13; 2) √130

Объяснение: 1) Спочатку, знайдемо координати вектора 2b. (2*(-5); 2*1)=(-10;2).

Тепер додамо відповідні координати векторів а і 2b, отримаємо координати вектора с. (-2+(-10); 3+2)=(-12;5).

Звідси можемо знайти модуль вектора с. √(-12)²+5²=√144+25=√169=13.

2) Знаходимо, по черзі, координати векторів 4а і 3b. 4a(4*(-2); 4*3)=(-8; 12). 3b(3*(-5); 3*1)=(-15; 3).

Знаходимо координати вектора d. (-8-(-15); 12-3)=(7; 9).

Звідси знаходимо модуль вектора d. √7²+9²=√49+81=√130.