СРОЧНО!!!! Знайдіть катет і гострі кути прямокутного трикутника за гіпотенузою c =15 см і катетом a

= 9 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Морожкина Таня.

Застосуємо теорему Піфагора для знаходження другого катета:

b² = c² - a²

b² = 15² - 9²

b² = 144

b = √144

b = 12

Отже, довжина другого катета дорівнює 12 см.

Тепер можна знайти гострі кути трикутника:

sin(A) = a/c

sin(A) = 9/15

sin(A) = 0.6

A = sin⁻¹(0.6)

A ≈ 36.87°

sin(B) = b/c

sin(B) = 12/15

sin(B) = 0.8

B = sin⁻¹(0.8)

B ≈ 53.13°

Отже, гострі кути прямокутного трикутника з катетами 9 см і 12 см дорівнюють приблизно 36.87° і 53.13° відповідно.