Як зміниться площа прямокутника якщо: 1) одну з його сторін зменшити в 3 рази 2) одну з його сторін

збільшити у √8 разів а другу зменшити у √2 рази

Ответы на вопрос

Отвечает Земляной Дима.

Відповідь: 1) зменшиться в 3 рази; 2) збільшиться удвічі

Пояснення:

Нехай початкові сторони прямокутника дорівнюють a i b. Тоді його площа S=ab.

1) Після зменшення втричі сторони, наприклад, а її довжина складатиме a/3. Площа отриманого прямокутника S1=ab/3.

 \frac{s1}{s}  =   \frac{ab}{3}  \div ab =   \frac{ab}{3ab}  =  \frac{1}{3}

2) Після збільшення сторони а у √8 раза вона дорівнюватиме a√8, а довжина зменшеної у √2 раза сторони b дорівнюватиме b/ √2. Площа нового прямокутника S2=ab√8/ √2

 \frac{s2}{s}  =  \frac{ab \sqrt{8} }{ \sqrt{2} }  \div ab =  \frac{ab}{ab}  \sqrt{ \frac{8}{2} }  =  \sqrt{4}  = 2