Два кола мають зовнішній дотик, а відстань між їх центрами доівнює 14 см. Знайдіть радіуси цих кіл,

якщо радіус одного з них на 4 см більший за радіус другого. ОБЬЯСНИТЕ

Ответы на вопрос

Отвечает Подколзина Вика.

Нехай АO2 дорівнює х, тоді О1А дорівнює х + 4. Складаємо рівняння:

х + х + 4 = 14

2х + 4 = 14

2х = 14 - 4

2х = 10

х = 5 (см) - АО2. Відповідно О1А = 5 + 4 = 9 см.

Відповідь: 5 і 9 см.