човен пропливає 9 км за течією річки і 1 км проти течії за такий самий час, який потрібен плоту,

щоб проплисти 4 км по цій річці. Знайдіть швидкість течії , якщо власна швидкість човна становить 8 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Сапожников Данил.
Пусть x км/ч-скорость течения реки.
Составим уравнения:


 \frac{9}{8+x} + \frac{1}{8-x} = \frac{4}{x}
x=4, т.к. x=16 - больше скорости лодки
Ответ: 4 км/ч