Щоб одержати 800 г 50-% розчину азотної кислоти, слід змішати 60-% розчин цієї кислоти з 20-%

розчином. Скільки грамів 20% розчину використали?

Ответы на вопрос

Отвечает Паробщук Макс.
Розв'яжемо систему з двох рівнянь, коли х - маса 60% розчину, а y - 20% розчину:
x+y=800
0,6x+0,2y=800*0,5
з першого р-ня y=800-x підставимо таку заміну у 2 р-ня і отримаємо що y=200.
Отже 200гр 20% розчину використали.