Iз 18 стрiльцiв п’ятеро влучають у мiшень з iмовiрнiстю 0.8, семеро – з iмовiрнiстю 0.7, четверо

– з iмовiрнiстю 0.6 i двоє – з iмовiрнiстю 0.5. Навмання обраний стрiлець вистрiлив, але у мiшень не влучив. До якої групи вiн найiмовiрнiше належить?

Ответы на вопрос

Отвечает Романов Никита.

Відповідь:

Пояснення:

Нехай подія Н1 полягає в тому, що стрілець, який влучає у мiшень з iмовiрнiстю 0.8. Н2-з iмовiрнiстю 0.7; Н3 - з iмовiрнiстю 0.6; Н4- з iмовiрнiстю 0.5

Подія А - стрілець у мiшень не влучив.

Р(Н1)=5/18. Р(А/Н1)=1-0.8=0.2

Р(Н2)=7/18. Р(А/Н2)=1-0.7=0.3

Р(Н3)=4/18. Р(А/Н3)=1-0.6=0.4

Р(Н4)=2/18. Р(А/Н4)=1-0.5=0.5

Підрахуємо Р(А)=Р(Н1)×Р(А/Н1)+Р(Н2)×Р(А/Н2)+ Р(Н3)×Р(А/Н3)+Р(Н4)×Р(А/Н4)= 1/18×(5×0.2+7×0.3+4×0.4+2×0.5)=5.7/18=0.3167

Р(Н1/А)=Р(Н1)Р(А/Н1)/Р(А)=5/18×0.2/0.3167=0.1754

Р(Н2/А)=Р(Н2)Р(А/Н2)/Р(А)=7/18×0.3/0.3167=0.3684

Р(Н3/А)=Р(Н3)Р(А/Н3)/Р(А)=4/18×0.4/0.3167=0.2807

Р(Н4/А)=Р(Н4)Р(А/Н4)/Р(А)=2/18×0.5/0.3167=0.1754

Найбільша ймовірність, що стрілець належав до другої групи Н2