При дослідженні жирності молока корів все стадо було розбито на три групи. В першій групі виявилось

70%, в другій 23% і в третій 7% всіх корів. Ймовірність того, що молоко, яке дає окрема корова, має не менше, ніж 4% жирності, для кожної групи корів відповідно рівна 0,6; 0,35 і 0,1. Взята навмання корова дає молоко з жирністю не менше, ніж 4%. Знайти ймовірність того, що ця корова з першої групи.

Ответы на вопрос

Отвечает Кримський Макс.

Відповідь:

0.828

Пояснення:

Нехай подія А є "корова дає молоко з жирністю не менше, ніж 4%"

Події Н1, Н2, Н3 є "корова належить до групи" 1, 2, 3 відповідно

Тоді

Р(Н1)=0.7

Р(Н2)=0.23

Р(Н3)=0.07

Р(А/Н1)=0.6

Р(А/Н2)=0.35

Р(А/Н3)=0.1

Р(А)=Р(А/Н1)Р(Н1)+Р(А/Н2)Р(Н12)+Р(А/Н3)Р(Н3)= 0.6×0.7+0.35×0.23+0.1×0.07=0.5075

За формулою Байєса маємо

Р(Н1/А)=Р(А/Н1)Р(Н1)/Р(А)=0.6×0.7/0.5075=0.828