В арифметичній прогресії аn знайдіть s10 якщо а1=-1 d=2


Ответы на вопрос

Отвечает Алехин Савелий.

Ответ:

Щоб знайти суму перших 10 членів арифметичної прогресії, ми можемо скористатися формулою:

Sₙ = (n/2)(a₁ + aₙ)

де Sₙ - сума перших n членів прогресії, a₁ - перший член прогресії, aₙ - n-й член прогресії.

За умовою ми знаємо, що а₁ = -1, d = 2, і нам потрібно знайти суму перших 10 членів. Ми можемо знайти значення 10-го члена арифметичної прогресії, використовуючи формулу для знаходження n-го члена прогресії:

aₙ = a₁ + (n-1)d

a₁₀ = -1 + (10-1)2 = 17

Тепер ми можемо обчислити суму перших 10 членів:

S₁₀ = (10/2)(a₁ + a₁₀) = (10/2)(-1 + 17) = 80

Отже, сума перших 10 членів арифметичної прогресії дорівнює 80.

Объяснение: