A1 = 10.3 d = -0.5, знайти номер елемента 7.3


Ответы на вопрос

Отвечает Lion Beksultan.

Ответ:

номер 7.3-го члена прогресії дорівнює 6.

Объяснение:

Можна скористатися формулою арифметичної прогресії для знаходження номеру елемента:

an = a1 + (n - 1)d,

де an - n-тий член прогресії, a1 - перший член прогресії, d - різниця прогресії, n - номер члена, який потрібно знайти.

Підставляючи відомі значення, маємо:

7.3 = 10.3 + (n - 1)(-0.5)

Розв'язуємо рівняння відносно n:

7.3 - 10.3 = -0.5n + 0.5

-3 = -0.5n

n = 6

Отже, номер 7.3-го члена прогресії дорівнює 6.