•. Знайдіть найменше значення функції y=x²-6x-5.​


Ответы на вопрос

Отвечает Дымковский Илья.

Ответ:

найменше значення функції y=x²-6x-5 дорівнює -14 і досягається у точці x=3.

Объяснение:

Для знаходження найменшого значення функції необхідно знайти координату вершини параболи, яку вона описує. Функція y = x²-6x-5 є квадратичною функцією з від'ємним старшим коефіцієнтом, тому вершина параболи знаходиться в точці (-b/2a, f(-b/2a)), де a=-1, b=-6.

Таким чином, координата x вершини дорівнює x = -(-6) / (2*(-1)) = 3, а координата y дорівнює f(3) = 3² - 6(3) - 5 = -14.

Отже, найменше значення функції y=x²-6x-5 дорівнює -14 і досягається у точці x=3.