З пункту А до пункту В , відстань між якими - 40 км, виїхали одночасно 2 велосипедисти . Швидкість

одного з велосипедистів на 2 км/год менша від швидкості другого, тому він прибув до В на 1год пізніше. Знайти швидкість кожного з велосипедистів. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Крайнюченко Даня.

Позначимо швидкість швидшого велосипедиста як x км/год. Тоді швидкість повільнішого велосипедиста буде (x - 2) км/год.

Нехай t годин пройшло з моменту виїзду велосипедистів. Тоді швидший велосипедист пройде відстань 40 км за час t годин, а повільніший велосипедист пройде таку ж відстань за час t + 1 година.

Отже, застосовуючи формулу швидкість = відстань / час, маємо:

x = 40 / t

x - 2 = 40 / (t + 1)

Розв'язавши цю систему рівнянь за допомогою підстановки, отримуємо:

t = 4 години

x = 10 км/год

x - 2 = 8 км/год

Отже, швидкість швидшого велосипедиста дорівнює 10 км/год, а повільнішого - 8 км/год.

Отвечает Булихова Анастасия.

Відповідь: 8 км/год; 10 км/год.

Пояснення:

нехай швидкість першого велосипедиста х км/год, тоді другого - (х+2) км/год, де х>0. Відстань в 40 км перший велосип. подолав за 40/х год, а другий- за 40/(х+2) год, що на 1 год менше.

Рівняння:

40/х - 40/(х+2)=1,

(40х+80-40х)/(х²+2х)=1,

80=х²+2х,

х²+2х-80=0,

За теоремою Вієта:

х1=-10, не підходить;

х2=8 (км/год) швидкість першого велосипедиста,

8+2=10 (км/год) швидкість другого велосипедиста.