Товарному поїзду до міста необхідно проїхати 24 км. Вiдправлення поїзда затрималося на 2 год. Щоб

приїхати до міста вчасно, швидкість поїзда збільшили на 1 км/год. Якою мала бути початкова запланована швидкість поїзда? БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ​

Ответы на вопрос

Отвечает Вишневская Севелина.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі можна скористатися формулою:

швидкість = відстань / час

Запишемо відомі дані:

відстань = 24 км

затримка = 2 год

нова швидкість = початкова швидкість + 1 км/год

Нехай початкова швидкість буде позначена як "V". Тоді час, необхідний для проїзду відстані 24 км з початковою швидкістю, можна обчислити за формулою:

час = відстань / швидкість = 24 / V

Аналогічно, час збільшеної швидкості можна обчислити за формулою:

час = відстань / швидкість = 24 / (V + 1)

За умовою задачі, час проїзду з затримкою дорівнює часу проїзду з збільшеною швидкістю:

24 / V = 24 / (V + 1) - 2

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

V = 11 км/год

Отже, початкова запланована швидкість поїзда мала бути 11 км/год.