Товарному поїзду до міста необхідно проїхати 60 км. Відправлення поїзда затрималося на 0,3 год. Щоб

приїхати до міста вчасно, швидкість поїзда збільшили на 10 км/год. Якою мала бути початкова запланована швидкість поїзда? Будь ласка, мені терміново потрібна ваша допомога!)​

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

40

Объяснение:

Пусть запланированная скорость была х. Тогда увеличенная скорость будет х+10 с увеличенной скоростью поезд преодолеет 60 км на 0,3 час быстрее, значит:

60/х - 60/(х+10) = 0,3

60/х-60/(х+10)-3/10=0

(600(х+10)-600х-3х*(х+10))/(10х*(х+10))=0

(600х+6000-600х-3х^2-13)/(10х*(х+10))=0

(6000-3х^2-30х)/(10х*(х+10))=0

6000-3х^2-30х=0

-3X^2-30X+6000=0

D=30^2+4*3*6000=900+72000=72900=270^2

X=-50 - по условию задачи скорость не может быть отрицательной

X=40

Ответ:40