Знайдіть значення а при якому пара чисел (7/9;а) є розв'язком рівняння 18х+3у=8 (а;2/5) є

розв'язком рівняння 7х+10у=17

Ответы на вопрос

Отвечает Суслов Даниил.

Щоб знайти значення а при якому пара чисел (7/9; а) є розв’язком рівняння 18x + 3y = 8, підставимо x = 7/9 у рівняння та розв’яжемо його відносно y: 18 * (7/9) + 3y = 8, звідки 14 + 3y = 8, а тому 3y = -6 і y = -2. Отже, значення а при якому пара чисел (7/9; а) є розв’язком рівняння 18x + 3y = 8 дорівнює -2.

Щоб знайти значення а при якому пара чисел (а; 2/5) є розв’язком рівняння 7x + 10y = 17, підставимо y = 2/5 у рівняння та розв’яжемо його відносно x: 7x + 10 * (2/5) = 17, звідки 7x + 4 = 17, а тому 7x = 13 і x = 13/7. Отже, значення а при якому пара чисел (а; 2/5) є розв’язком рівняння 7x + 10y = 17 дорівнює 13/7.