13. Довжина кола (вiдомi хорди) (3Б.) A AB = 8 м BC = 6 м П≈ 3 B 0 Довжина кола дорівнює: C M​


Ответы на вопрос

Отвечает Попко Ника.

Відповідь: Отже, довжина кола дорівнює 10π метрів або приблизно 31,42 метра (заокруглюючи до двох знаків після коми).

Пояснення: Для розрахунку довжини кола на основі довжин хорди необхідно використовувати формулу для довжини кола, враховуючи довжини хорд та відстані між ними. У даному випадку відомі довжини хорд AB = 8 м і BC = 6 м.

Для знаходження довжини кола, необхідно визначити довжину відрізка AM, який є променем кола і проходить через його центр. Для цього можна використовувати теорему про перпендикулярні хорди, яка говорить, що дві перпендикулярні хорди, які перетинаються в точці M, розділяються центральним кутом навпіл. Тому AM дорівнює половині діагоналі прямокутного трикутника ABC, що утворюється хордами AB і BC.

За теоремою Піфагора можна обчислити довжину діагоналі AC:

AC² = AB² + BC²

AC² = 8² + 6²

AC² = 64 + 36

AC² = 100

AC = 10 м

Отже, AM = AC / 2 = 10 / 2 = 5 м.

Тепер можна визначити довжину кола за формулою:

C = 2πr,

де r - радіус кола, або половина довжини його діаметра.

У нашому випадку радіус кола дорівнює AM = 5 м, тому

C = 2πr = 2π(5) = 10π метрів.

Отже, довжина кола дорівнює 10π метрів або приблизно 31,42 метра (заокруглюючи до двох знаків після коми).