Човен рухаючись 3 години за течією, пройшов той самий шлях, що проходить за 6 годин та 12 хвилин,

коли рухається проти течії. Визначити швидкість течії, якщо швидкість човна 23км/год срочно ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сергиенко Данил.

Відповідь:

Позначимо швидкість течії як "v", а швидкість човна відносно води як "u". Тоді за умовою задачі маємо:

u + v = (відстань) / 3 год

u - v = (відстань) / (6 год 12 хв)

Щоб розв'язати цю систему рівнянь, спочатку позбавимося від знаменників у другому рівнянні:

u - v = (відстань) / (6 год 12 хв) = (відстань) / (37/5 год) = (5/37) * (відстань) / 1 год

Тепер помножимо обидві частини другого рівняння на 3:

3u - 3v = (5/37) * (відстань)

Додамо це рівняння до першого рівняння, щоб усунути змінну "u":

2u = (8/37) * (відстань)

Підставляємо вираз для "u" в перше рівняння:

(8/37) * (відстань) / 2 + v = (відстань) / 3

Поєднуючи подібні доданки та спрощуючи, маємо:

v = (1/37) * (відстань) / 2 = (1/37) * (23 км/год) / 2 = 0.311 км/год (до трьох знаків після коми)

Отже, швидкість течії дорівнює 0.311 км/год.

Пояснення: