«Якщо мені дадуть ще 40 горі- хів, сказав хлопчик, — то в мене буде стільки ж горіхів, скільки в

мого брата, а якщо мені дадуть 90 горіхів, то в мене стане вдвічі більше, ніж у мого брата». Скільки горіхів було в хлопчика та його брата?​

Ответы на вопрос

Отвечает Манапбайкызы Улданка.

Ответ:

Нехай кількість горіхів, які були у хлопчика на початку, буде позначена як х, а кількість горіхів у його брата буде позначена як у.

За умовою задачі, ми можемо сформулювати два рівняння:

x + 40 = у

x + 90 = 2у

Ми можемо вирішити цю систему рівнянь за допомогою методу заміщення, підставляючи в перше рівняння вираз для у з другого рівняння:

x + 40 = (x + 90) / 2

Помножимо обидві сторони на 2, щоб позбутися від знаменника:

2x + 80 = x + 90

Після перенесення x до одного боку рівності та чисел до іншого, ми отримуємо:

x = 10

Тепер, за допомогою першого рівняння, ми можемо визначити кількість горіхів у брата:

у = x + 40 = 10 + 40 = 50

Отже, в хлопчика було 10 горіхів, а в його брата було 50 горіхів.