Розв'яжіть рівняння 1) x^2 + 2x -3 =0 2) 9x^2 - 6x + 1 =0 Пожалуйста надо срочно!


Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.

1) x^2+2x-3=0

Для того, щоб розв'язати це рівняння, можна використати формулу коренів квадратного рівняння:

x = (-b ± √(b^2 - 4ac)) / 2a

Де a, b та c - коефіцієнти рівняння:

a = 1, b = 2, c = -3.

Підставляючи ці значення у формулу, отримуємо:

x1 = (-2 + √(2^2 - 4 · 1 · (-3))) / 2 · 1 = ( -2 + √16) /2 = -1 + √4 = 1

x2 = (-2 - √(2^2 - 4 · 1 · (-3))) / 2 · 1 = ( -2 - √16) /2 = -1 - √4 = -3

Отже, розв'язками рівняння є x1=1 і x2=-3.

2) 9x^2-6x+1=0

Це рівняння можна розв'язати, використовуючи ту саму формулу коренів квадратного рівняння:

x = (-b ± √(b^2 - 4ac)) / 2a

Де a, b та c - коефіцієнти рівняння:

a = 9, b = -6, c = 1.

Підставляючи ці значення у формулу, отримуємо:

x1 = (-(-6) + √((-6)^2 - 4 · 9 · 1)) / 2 · 9 = (6 + √12) / 18 = (3+√3)/9

x2 = (-(-6) - √((-6)^2 - 4 · 9 · 1)) / 2 · 9 = (6 - √12) / 18 = (3-√3)/9

Отже, розв'язками рівняння є x1=(3+√3)/9 і x2=(3-√3)/9.