Контрольна робота «Квадратні рівняння. Теорема Вієта» 1. (4 балів) Розв’яжіть квадратні рівняння:

1 х2 + 5х + 6 = 0 2 х2 - 4х + 4 = 0 3 х - 2х2 = 0 4 5х2 - 6х + 1 = 0 2. (2 бали) Розв’яжіть рівняння -2х(1 - х) + 3 (х - 4) = -х (х + 2) –6х. 3. (2 бали) Складіть квадратне рівняння, корені якого дорівнюють -1 і 3. 4. (2 бали) Один з коренів рівняння х2 - 6 х + с = 0 дорівнює -2. Знайдіть вільний член і другий корінь цього рівняння 5. (2 бали) Знайти довжину сторін прямокутника, периметр якого дорівнює 42 см, а площа 108 см2 .

Ответы на вопрос

Отвечает Старская Елена.

Ответ:

 {x}^{2}  + 5x + 6 = 0 \\ x1 + x2 =  - 5 \\ x1 \times x2 =  6 \\ x1 =  - 3 \:  \:  \:  \:  \: x2 =  - 2

 {x}^{2}  - 4x + 4= 0 \\ x1 + x2 = 4 \\ x1 \times x2 = 4 \\ \\   {(x - 2)}^{2}  = 0 \\  x =  4

x - 2 {x}^{2}  = 0 \\ x(1 - 2x) = 0 \\ x1 = 0 \:  \:  \:  \:  \: x2 = 0.5

 - 2x(1 - x) + 3(x - 4) =  - x(x + 2) - 6x \\  - 2x + 2 {x}^{2}  + 3x - 12 =  -  {x}^{2}  - 2x - 6x \\ 3 {x}^{2}  + 9x - 12 = 0 \\  {x}^{2}  + 3x - 4 = 0 \\  \\ x1 + x2 =  - 3 \\ x \times x2 =  - 4 \\ x1 =  - 4 \:  \:  \:  \:  \: x2 = 1

(x  + 1)(x - 3) = 0 \\  {x}^{2}  - 2x - 3 = 0

 {x}^{2}  - 6x + c = 0 \\ x1 + x2 = 6 \\ x1 \times x2 = c

Якщо один з коренів рівняння х2 - 6 х + с = 0 дорівнює -2, то інший корінь дорівнює 6 - (-2) = 8 (за формулою суми коренів). Тоді добуток коренів дорівнює (-2) * 8 = -16 (за формулою добутку коренів). Враховуючи, що дискримінант рівняння дорівнює D = b^2 - 4ac = (-6)^2 - 4*1*c = 36 - 4c, маємо:

D = (-2) * 8 = 36 - 4c

4c = 52

c = 13

Отже, вільний член рівняння дорівнює 13, а другий корінь -8 (за формулою добутку коренів). Рівняння має вигляд x^2 - 6x + 13 = 0.

P = 2(a+b) = 42

S = a*b = 108

a+b = 21

a*b = 108

a = 21-b

b²-21b+108=0

b1+b2 = 21

b1*b2 = 108

b1 = 9

b2 = 12