Із двох міст, відстань між якими 24 км, вирушили од ночасно назустріч один одному велосипедист і

пішохід. які зустрілися через 1,5 год. Знайдіть швидкість кожно го з них, якщо велосипедист витратив на весь шлях на 4 год менше, ніж пішохід.

Ответы на вопрос

Отвечает Sheviwama Selatyra.

Ответ:

Объяснение:

Нехай швидкість пішохода - х км/год, тоді  швидкість велосипедиста (24 : 1,5 - х) = 16 - х км/год.  При цьому час, який витратить велосипедист  складає 24/(х - 16) год , а пішоход витратить 24/х год. Складемо рівняння;

24/х - 24/(16 - х) = 4

24(16 - х) - 24х = 4х(16 - х)

384 - 24х -24х = 64х -4х²

4х² - 112х + 384 = 0  | : 4

х² - 28х + 96 = 0

D = 28² - 4 * 96 = 784 - 384 = 400

√D = √400 = 20

х₁ = (28 - 20)/2 ​​=  4 км/год  швидкість пішохода

х₂ = (28 + 20)/2 ​​= 24 згідно умови  не підходить , тому що  швидкість пішохода не може бути такою

16 - х = 16 - 4 = 12 км/год  швидкість велосипедиста