ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! ОЧЕНЬ СРОЧНО Із двох міст, відстань між якими 180 км, вирушили од ночасно

назустріч один одному велосипедист і кліст, які зустрілися через 4 год. Знайдіть швидкість кожного з них, якщо мотоцикліст витратив на весь шлях на 6 год менше, ніж велосипедист.

Ответы на вопрос

Отвечает Воднев Ваня.

cистемка:

90/(x+y)=2

90/x-90/y=3

решение:

x+y=90/2

x+y=45

x=45-y

90/(45-y)-90/y=3

(90/(45-y)-90/y)*y=3y

(-180y+4050)/(y-45)=3y

(-180y+4050)/(y-45)*(y-45)=3y*(y-45)

180y-4050=-3y^2+135y

3y^2+45y-4050=0

D=45^2-4*3*(-4050)=50625

y1=(√50625-45)/(2*3)=30 км в час

y2=(-√50625-45)/(2*3)=-45

х=45-30=15 км в час

Ответ:

мотоцикліст 30 км в час

велосипедист 15 км в час