За три дні продали 15 тонн картоплі. В перший день продали на 1 тону менше,ніж другого, а третього

дня -2/3 того, що продали в перший і другий разом. Скільки тонн картоплі продали кожного дня?

Ответы на вопрос

Отвечает Конотовський Влад.

Ответ:

4;5 і 6 тонн

Объяснение:

Нехай першого дня продали х тонн картоплі, тоді другого дня продали (х + 1) тонн картоплі, а третій день продали 2/3(х + х + 1) тонн картоплі.

Складемо рівняння:

х + х + 1 + 2/3 (2х + 1) = 15.

2х + 4х/3 = 15 – 1 – 2/3.

3 1/3х = 13 1/3.

х = 40/3: 10/3.

х = 4 тонни.

Першого дня продали 4 тонни картоплі.

Тоді другого дня продали:

х + 1 = 4 + 1 = 5 тонн.

А третього дня продали:

15 – 4 – 5 = 6 тонн.

Відповідь: першого дня продали 4 тонни, другого дня продали 5 тонн, третього дня продали 6 тонн.