Один з коренів рівняння х2+рх+18=0 вдвічі більший за другий .Знайдіть р та корені рівняння ​


Ответы на вопрос

Отвечает Чапенко Лера.

а- первый корень, 2а- второй корень

х²+рх+18=0

а+2а =-р ⇒ 3а= -р , р=-3а

а²+(-3а)*а+18=0

а²-3а²=-18

-2а²=-18

а²=9⇒ а=±3

р=-9 и р=9. Уравнение х²-9х+18=0 и х²+9х+18=0

Ответ при р=-9 корни 3,6

при р=9 корни -3,-6