Пожалуйста!!! Розв'яжіть рівняння а) 15х2 - 4x - 3 = 0; 6) x? - 7x + 4 = 0; в) х2 + 5х + 9 = 0.​


Ответы на вопрос

Отвечает Племянникова Настя.

Ответ:

а)

15 {x}^{2}   - 4x - 3 = 0 \\ d =  {( - 4)}^{2}  - 4 \times 15 \times ( - 3) = 16  + 180 = 19 6 \\  \sqrt{d}  = 14  \\ x =  \frac{4 + 14}{30}  =  \frac{18}{30}  = 0.6 \\ x =  \frac{4 - 14}{30}  =  \frac{ - 10}{30}  =  -  \frac{1}{3}

в) рівняння розв'язків в множині дійсних чисел не має

 {x}^{2}  + 5x + 9 = 0 \\ d = 25 - 36 =  - 9 \\

б) {x}^{2}  - 7x + 4 = 0 \\ d = 49 - 16 = 33 \\   \sqrt{d  }  =  \sqrt{33}  \\ x =  \frac{7 +  \sqrt{ 33} }{2} \\ x =  \frac{7 -  \sqrt{33} }{2}