СРОЧНО Знайти суму всіх натуральних чисел кратних 4 і не перевищують 300


Ответы на вопрос

Отвечает Балашова Кристина.

Ответ:

11400

Объяснение:

натуральні числа кратні 4, які і не перевищують 300 - члени арифметичної прогресії з першим членом 4, різницею 4 (4>0, послідовність зростаюча) і які не перевищують 300

a_1=4; d=4

шукаємо останній член цієї скінченной прогресії:

a_n=a_1+(n-1)*d; a_n \leq 300

4+(n-1)*4 \leq 300

4+4n-4 \leq 300;4n \leq 300;n \leq 300:4=150:2=75

n=75

a_{75}=4+(75-1)*4=300

шукана сума

S_n=\frac{a_1+a_n}{2}*n

S_{75}=\frac{4+300}{2}*75=11400