Ауданы 72см², ал периметрі 36см болатын тікбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын табыңдар​


Ответы на вопрос

Отвечает Сапронов Дмитрий.

Ответ:

x*y=72

(x+y)*2=36

x+y=18

x=18-y

(18-y)*y=72

18y-y²=72

-y²+18y-72=0 /-1

y²-18y+72=0

D=324-4*1*72=36=6²

y1=(18+6)/2=12

y2=(18-6)/2=6

x1=18-12=6

x2=18-6=12