Розв'яжіть нерівність: 1) −4<x<6-x;2) 2-x<x<9;3) -15<x-4<11-2x;4) 17-3x <

x+5<21;​

Ответы на вопрос

Отвечает Суржан Артур.

Ответ:

Давайте розв'яжемо ці нерівності по черзі:

1) \(-4 < x < 6 - x\)

Спростимо її:

\(5x < 6\)

\(x < \frac{6}{5}\)

Отже, розв'язок цієї нерівності \(x\) лежить в інтервалі \(-4 < x < \frac{6}{5}\).

2) \(2 - x < x < 9\)

Спростимо:

\(2 < 2x < 9\)

\(1 < x < \frac{9}{2}\)

Розв'язок цієї нерівності \(x\) лежить в інтервалі \(1 < x < \frac{9}{2}\).

3) \(-15 < x - 4 < 11 - 2x\)

Спростимо:

\(-15 < -x + 4 < 11 - 2x\)

Тепер додамо \(x\) до кожної частини нерівності:

\(-11 < 4 < 11 - x\)

Розглянемо праву частину:

\(4 < 11 - x\)

Віднімемо 11 від обох сторін:

\(-7 < -x\)

Перевернемо нерівність, помноживши на -1 (звертаючи увагу, що змінюється напрямок нерівності):

\(7 > x\)

Отже, розв'язок цієї нерівності \(x\) лежить в інтервалі \(7 > x > -11\).

4) \(17 - 3x < x + 5 < 21\)

Спростимо:

\(12 - 3x < x < 16\)

Тепер додамо \(3x\) до кожної частини нерівності:

\(12 < 4x < 16\)

Поділимо кожну частину на 4:

\(3 < x < 4\)

Розв'язок цієї нерівності \(x\) лежить в інтервалі \(3 < x < 4\).

Объяснение:

познач як кращу відповідь будь ласка