V/70. Мына сандардын кайсысы иррационал сан болады a) 4; a) √15; 6) √36; в) / 54 ; г) 0; F) -√160?​


Ответы на вопрос

Отвечает Кашин Даня.
Щоб визначити, які з цих чисел є ірраціональними, давайте розглянемо кожне з них:

1. 4 - це раціональне число, оскільки може бути виражено як дільник двох цілих чисел (4 = 2/1).

2. √15 - це ірраціональне число, оскільки корінь з натурального числа, яке не є повним квадратом, завжди є ірраціональним.

3. √36 - це раціональне число, оскільки корінь з 36 дорівнює 6, і це ціле число.

4. 54 - це раціональне число, оскільки може бути виражено як дільник двох цілих чисел (54 = 27/2).

5. 0 - це раціональне число, оскільки може бути виражено як дільник двох цілих чисел (0 = 0/1).

6. -√160 - це ірраціональне число, оскільки корінь з від'ємного числа є ірраціональним.

Отже, ірраціональними числами в даному списку є тільки √15 та -√160.