дуже терміново!! Знайдіть суму дванадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn), якщо а1 = 6,

а9 = 22. розпишіть будь ласка​

Ответы на вопрос

Отвечает Тамбулаева Валерия.

Ответ: 204.

Объяснение:

Знайдіть сумму дванадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn), якщо а1 = 6, а9 = 22.

-----------

Решение.

Sn=n(a1+an)/2;

S12=12(6+a12)/2;

-------------

an=a1+(n-1)d.

a9 = 6+8d;  22=6+8d;  8d=16;  d=2;

----------------

a12=6+11*2 = 6+22=28;

S12 = 6(6+28)=6*34=204.