Олег, Петро, Сергій та Андрій ловили рибу. Кількості рибин, які вони зловили, утворюють

арифметичну прогресію. Найменше рибин - 9зловив Петро, а найбільше - 18 - Олег. Скільки рибин зловили Сергійта Андрій разом? Скільки всього рибин зловили хлопці?З розв'язком.​

Ответы на вопрос

Отвечает Авдейчик Ксения.

Ответ:

Сергій та Андрій разом зловили 27 рибин;  всього хлопці зловили 54 рибини.

Объяснение:

1) n = 4 - так як хлопців було 4

а₁ = 9

а₄ = 18

2) а₂ + a₃ = а₁ + а₄ = 9 + 18 = 27 -

12 + 15 = 27 рибин .

3) Всього хлопці зловили:

S₄ = (a₁ + a₄) · (4 : 2) = (9 + 18) · 2 = 27 · 2 = 54 рибини.

Відповідь: Сергій та Андрій разом зловили 27 рибин; всього хлопці зловили 54 рибини.

Перевірка (або другий спосіб вирішення):

d = (a₄-a₁) : (n-1) = (18-9) :(4-1) = 9:3 = 3

а₂ = а₁ + d = 9 + 3 = 12

a₃ = a₁ + 2d = 9 +2·3 = 9 + 6 = 15

9 + 12 + 15 + 18 = 54