Одне натуральне число на 3 більше від другого натурального числа, а їх добуток дорівнює 10.

Знайдіть ці натуральні числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Амангелды Нурторе.

х - перше число;

(х+3) - друге число.

Рівняння:

х · (х+3) = 10

х² + 3х - 10 = 0

D = 3² - 4·1·(-10) = 9 + 40 = 49 = 7²

x₁ =  \frac{-3-7}{2}=-5

x₂ = \frac{-3+7}{2}=2

1)  x₁ = -5;  

-5 - перше число;

-5+3 = -2 - друге число.

2)  x₂ = 2

2 - перше число;

2+3 = 5 - друге число.

Вiдповiдь:  (-5;  -2)  i   (2;  5)