Обчислити суму перших 10 членів арифметичної прогресії (an), якщо дані перші

члени: -3;2;...​

Ответы на вопрос

Отвечает Тирижан Естай.

Ответ:

195

Объяснение:

a1=-3

a2=2

d=a2-a1=2-(-3)=5

an=a1+(n-1)d

a10=-3+9*5=42

Sn=a1+an/2*n

S10=-3+42/2*10=39/2*10=195

Або

Sn=2a1+d(n-1)/2*n

S10=2*(-3)+5*9/2*10=-6+45/2*10=195.

Отвечает Саядян Эвелина.

Відповідь:

S₁₀ = 222

Пояснення:

d = 2 - (-3) = 5

a₁ = -3

S₁₀= (2a₁ + d(n-1) * n) : 2 = (2*(-3) + 5*9 * 10) : 2 = (-6 +450) : 2 = 444 : 2 = 222