ПОМОГИТЕ ПРОШУ ДАЮ 100 БАЛОВ 1. Менеджер Петро за день робить a документів, а його колега Василь на

п'ять документів менше. Скільки документів вони виготовили разом, якщо Петро працював чотири дні, а Василь — п'ять днів? Записуй вираз після спрощення. Використовуй латинську розкладку, не став знаки множення і пробіли. Зразок запису: 7a-6 2. Склади вираз, скільки часу витратила Софійка на виконання усієї домашньої роботи, якщо на українську мову вона витратила a хвилин, на математику вдвічі більше, а на англійську мову на 10 хвилин менше, ніж на математику. Записуй вираз після спрощення. Використовуй латинську розкладку, не став знаки множення і пробіли. Зразок запису: 7a-6

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Анастасия.
1. Петро робить a документів на день, а Василь на п'ять менше, тобто (a - 5) документів на день. Петро працював 4 дні, а Василь 5 днів. Разом вони виготовили:

4a (документів Петро за 4 дні) + 5(a - 5) (документів Василь за 5 днів) = 4a + 5a - 25 = 9a - 25.

Отже, вони разом виготовили 9a - 25 документів.

2. Софійка витратила a хвилин на українську мову, на математику вдвічі більше, тобто 2a хвилин, і на англійську мову на 10 хвилин менше, тобто (2a - 10) хвилин. Щоб знайти загальний час, складемо ці значення:

a (українська) + 2a (математика) + (2a - 10) (англійська) = a + 2a + 2a - 10 = 5a - 10.

Отже, Софійка витратила на виконання усієї домашньої роботи 5a - 10 хвилин.