СРОЧНО!!! Только не с чат-gpt Моторний човен пройшов 20 км за течією і 5 км проти течії за 100

хв. Знайдіть швидкість течії річки, якщо власна швидкість човна дорівнює 14 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Теребеев Макс.

Ответ:

100 хвилин = 100/60 = 5/3 години

Власна швидкість човна = 14 км/год

Швидкість човна за течією = 14 + х = км/год

Швидкість човна за течією = 14 - х км/год

20/(14 + х) + 5/(14 - х) = 5/3 | * 3

60/(14 + х) + 15/(14 - х) = 5

60 (14 - х) + 15 (14 + х) = 5 (14 + х) (14 - х)

840 - 60х + 210 + 15х = 5 (196 - х²)

1050 - 45х = 980 - 5х ²

5х ² - 45х + 1050 - 980 = 0

5х² - 45х + 70 = 0 | : 5

х² - 9х + 14 = 0

Д = (-9) ² - 4 * 1 * 14 = 81 - 56 = 25

√Д = √25 = 5

х1 = (9 - 5)/2 = 4/2 = 2

Швидкість течії річки = 2 км/год

Объяснение:

Отвечает Шишелова Виктория.
Власна швидкість човна = 14 км/год Швидкість човна за течією = 14 + x
= КМ/год
Швидкість човна за течією = 14 - х
КМ/год
20/(14 + ×) + 5/(14 - x) = 5/3 1 * 3
60/(14 + ×) + 15/(14 - x) = 5
60 (14 - ×) + 15 (14 + ×) = 5 (14 + x)
(14 - x)
840 - 60x + 210 + 15x = 5 (196 - ×2)
1050 - 45x = 980 - 5×2
5×2 - 45x + 1050 - 980 = 0
5×2-45×+70 = 01:5
×2-9×+14=0
Д= (-92-4* 1 * 14 = 81-56 = 25
~Д = V25 = 5
×1 = (9 - 5)/2 = 412 = 2
×2 = (9 + 5)/2 = 14/2 = 7 - не
підходить
Швидкість течії річки=2км/год
Надіюсь допомогла!