5. Доведіть нерівність: a) (b+6)(b-6) > b²-40; б) k(c+2k) > kc-3.


Ответы на вопрос

Отвечает Лабытнанский Денис.

Ответ:

Объяснение:

a) Для доведення нерівності (b+6)(b-6) > b²-40 розглянемо ліву та праву частини нерівності окремо:

Ліва частина: (b+6)(b-6) = b² - 6b + 6b - 36 = b² - 36

Права частина: b² - 40

Тепер ми можемо порівняти ці дві частини:

b² - 36 > b² - 40

Залишаючи b² на обох боках нерівності, ми отримуємо:

-36 > -40

Ця нерівність є правильною, оскільки -36 більше, ніж -40.

Отже, ми довели, що (b+6)(b-6) > b²-40 для будь-якого значення b.

б) Для доведення нерівності k(c+2k) > kc-3 розглянемо ліву та праву частини нерівності окремо:

Ліва частина: k(c+2k) = kc + 2k²

Права частина: kc - 3

Тепер ми можемо порівняти ці дві частини:

kc + 2k² > kc - 3

Віднімемо kc з обох боків нерівності, щоб спростити її:

2k² > -3

Ця нерівність також є правильною, оскільки 2k² завжди буде додатнім числом (оскільки квадрат будь-якого числа є додатнім), і вона більше -3.

Отже, ми довели, що k(c+2k) > kc-3 для будь-яких значень k та c.