Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу: 1) 2/5√8: 2) 6/√10-2


Ответы на вопрос

Отвечает Вишня Ева.

Відповідь:

1. Щоб звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу 2/(5√8), ми можемо помножити і чисельник, і знаменник на √8:

2/(5√8) = (2√8)/(5√8 * √8) = (2√8)/(5 * 8) = (2√8)/40 = √8/20

Отже, після спрощення, отримуємо дріб √8/20.

2. Щоб звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу 6/(√10 - 2), ми можемо використати метод множників спільного знаменника. Множимо чисельник і знаменник на спряжений вираз до √10 - 2, тобто √10 + 2:

6/(√10 - 2) = 6(√10 + 2)/((√10 - 2)(√10 + 2))

= 6(√10 + 2)/(√10^2 - 2^2)

= 6(√10 + 2)/(10 - 4)

= 6(√10 + 2)/6

= √10 + 2

Отже, після спрощення, отримуємо дріб √10 + 2.