який об'єм ацетилену утворюється з карбіду кальцію вагою 400 г з масовою часткою домішок 2,5

процентів​

Ответы на вопрос

Отвечает Муся Андраник.

Ответ:

Спочатку треба визначити масу чистого карбіду кальцію, віднявши масу домішок:

400 г - 0.025*400 г = 390 г

Потім можна обчислити кількість молярних мас карбіду кальцію, використовуючи його молярну масу:

Атомна маса С = 12.01 г/моль

Атомна маса Ca = 40.08 г/моль

Атомна маса СaС2 = 12.01 г/моль + 2*40.08 г/моль = 64.06 г/моль

Маса 390 г карбіду кальцію містить:

n = m/M = 390 г / 64.06 г/моль = 6.086 моль

За хімічною реакцією один мільямоль карбіду кальцію розкладається на один мільямоль ацетилену, тому кількість мільямолей ацетилену, який утворюється, буде рівна кількості мільямолей карбіду кальцію:

n(acetylene) = n = 6.086 моль

Об'єм ацетилену можна вирахувати, використовуючи ідеальний газовий закон:

V = nRT/P, де

R = 8.3145 Дж/(моль*К) - універсальна газова стала

Т = 273 К - температура в кельвінах

P = 101325 Па - атмосферний тиск на рівні моря

V = 6.086 моль * 8.3145 Дж/(моль*К) * 273 К / 101325 Па = 14.8 м³

Отже, з карбіду кальцію вагою 400 г з масовою часткою домішок 2,5 процентів утвориться приблизно 14.8 м³ ацетилену. Зверніть увагу, що при використанні ацетилену необхідно дотримуватися відповідної безпеки, так як цей газ є вибухонебезпечним.