Практична робота Приготування розчину заданої масової частки. Задачі Приготувати розчин 1. Масою

80г та масовою часткою 15%. 2. Масою 150г та масовою часткою 10%. 3. Масою 60г та масовою часткою 12%. 4. Масою 120г та масовою часткою 20% 5. Масою 130г та масовою часткою 25%. 6. Масою 50г масовою часткою 5%. 7. Масою 90г масовою часткою 16%. 8. Масою 110г та масовою часткою 30%. 9. Масою 70г та масовою часткою 21%. 10. Масою 160г та масовою часткою 9%. 11. Масою 200г та масовою часткою 17%. 12. Масою 130г та масовою часткою 6%. 13. Масою 115г та масовою часткою 14%. 14. Масою 170г та масовою часткою 13%. 15. Масою 250г та масовою часткою 11%. Кожен вибирає свою задачу та розв’язує її. СРОЧНО!!!!!!!!!! Люба задача!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Для приготування розчину заданої масової частки, потрібно знати масу розчину та масу речовини, яка містить задану масову частку. Формула для розрахунку маси речовини в розчині:

маса речовини = маса розчину * масова частка / 100

1.Маса речовини = 80г * 15 / 100 = 12г. Тому потрібно взяти 12г речовини та додати до 68г розчину (80г - 12г), щоб отримати розчин з масовою часткою 15%.

2.Маса речовини = 150г * 10 / 100 = 15г. Тому потрібно взяти 15г речовини та додати до 135г розчину (150г - 15г), щоб отримати розчин з масовою часткою 10%.

3.Маса речовини = 60г * 12 / 100 = 7.2г. Тому потрібно взяти 7.2г речовини та додати до 52.8г розчину (60г - 7.2г), щоб отримати розчин з масовою часткою 12%.

4.Маса речовини = 120г * 20 / 100 = 24г. Тому потрібно взяти 24г речовини та додати до 96г розчину (120г - 24г), щоб отримати розчин з масовою часткою 20%.

5.Маса речовини = 130г * 25 / 100 = 32.5г. Тому потрібно взяти 32.5г речовини та додати до 97.5г розчину (130г - 32.5г), щоб отримати розчин з масовою часткою 25%.

6.Маса речовини = 50г * 5 / 100 = 2.5г. Тому потрібно взяти 2.5г речовини та додати до 47.5г розчину (50г - 2.5г), щоб отримати розчин з масовою часткою 5%.

7.Маса речовини = 90г * 16 / 100 = 14.4г. Тому потрібно взяти 14.4г речовини та додати до 75.6г розчину (90г - 14.4г), щоб отримати розчин з масовою часткою 16%.

8.Маса речовини = 110г * 30 / 100 = 33г. Тому потрібно взяти 33г речовини та додати до 77г розчину (110г - 33г), щоб отримати розчин з масовою часткою 30%.

9.Маса речовини = 70г * 21 / 100 = 14.7г. Тому потрібно взяти 14.7г речовини та додати до 55.3г розчину (70г - 14.7г), щоб отримати розчин з масовою часткою 21%.

10.Маса речовини = 160г * 9 / 100 = 14.4г. Тому потрібно взяти 14.4г речовини та додати до 145.6г розчину (160г - 14.4г), щоб отримати розчин з масовою часткою 9%.

11.Маса речовини = 200г * 17 / 100 = 34г. Тому потрібно взяти 34г речовини та додати до 166г розчину (200г - 34г), щоб отримати розчин з масовою часткою 17%.

12.Маса речовини = 130г * 6 / 100 = 7.8г. Тому потрібно взяти 7.8г речовини та додати до 122.2г розчину (130г - 7.8г), щоб отримати розчин з масовою часткою 6%.

13.Маса речовини = 115г * 14 / 100 = 16.1г. Тому потрібно взяти 16.1г речовини та додати до 98.9г розчину (115г - 16.1г), щоб отримати розчин з масовою часткою 14%.

14.Маса речовини = 170г * 13 / 100 = 22.1г. Тому потрібно взяти 22.1г речовини та додати до 147.9г розчину (170г - 22.1г), щоб отримати розчин з масовою часткою 13%.

15.Маса речовини = 250г * 11 / 100 = 27.5г. Тому потрібно взяти 27.5г речовини та додати до 222.5г розчину (250г - 27.5г), щоб отримати розчин з масовою часткою 11%.

Объяснение: