Обчисліть маси вихідних речовин необхідних для одержання 98 кг сульфатної кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Масло Надюша.

Дано:

m(H2SO4) = 98 кг = 98000 г

Знайти:

m(SO3) - ?

m(H2O) - ?

Розв'язання:

SO3 + H2O → H2SO4

M(H2SO4) = 1*2 + 32 + 16*4 = 98 г/моль

v=m/M

v(H2SO4) = 98000 г : 98 г/моль = 1000 моль

v(SO3) = 1000 моль

v(H2O) = 1000 моль

m=M*v

M(SO3) = 32 + 16*3 = 80 г/моль

M(Н2O) = 1*2 + 16 = 18 г/моль

m(SO3) = 80 г/моль * 1000 моль = 80000 г = 80 кг

m(Н2O) = 18 г/моль * 1000 моль = 18000 г = 18 кг

Відповідь: m(SO3) = 80 кг, m(H2O) = 18 кг.