З одного міста в інше, відстань між якими дорівнює 300 км, одночасно виїхали два автомобілі.

Швидкіфсть першого з них на 10 км\год більша від швидкості другого, а тому він приїхав до місця призначення на 1 годину раніше. Знайдіт швидкість кожного з автомобілів Помогите пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Майстренко Рустам.

Пусть х км/ч скорость второго автомобиля, тогда

х+10 км/ч - скорость первого

второй проедет весь путь за 300/х часов

первый - за 300/(х+10) часов

зная, что первый автомобиль приедет на 1 час быстрее, составляем уравнение:


 \displaystyle \frac{300}{x} -\frac{300}{x+10}=1  \\\\ x\neq 0; \ x\neq -10 \\\\ 300(x+10)-300x=x(x+10) \\ 300x+3000-300x = x^{2}  + 10x\\ x^2+10x-3000=0\\D=100+12000 = 12100 = 110^2


  x_1=\frac{-10-110}{2} =-60 не подходит по условию


  x_2=\frac{-10+110}{2}=50  (км/ч) - скорость второго автомобиля


50 + 10 = 60 (км/ч) - скорость первого.