Послідовність b(n), є геометричною прогресією, у якій b(4)=8,b(7)=512. 1)Знайдіть знаменник цієї

прогресії 2)Скільки перший членів прогресії потрібно взяти, щоб їхня сума дорівнювала 2цілих пять восьмих Напишіть з формулами, розв'язування. Дуже треба поможіть. Віддячу.

Ответы на вопрос

Отвечает Жанахмет Даниал.

Дано:

b(n) - геометрическая прогрессия;

b₄ = 8;

b₇ = 512

1) Найти q.

2) Найти n при S(n)=2 ⁵/₈

Решение.

1) Воспользуемся формулой общего члена геометрической прогрессии: b_n=b_1q^{n-1}

b_4=b_1q^3;

b_7=b_1q^6;

Подставим  b₄ = 8; и b₇ = 512 и получим:

8=b_1q^3;

512=b_1q^6

Второе уравнение преобразуем:

512=b_1q^3 *q^3

Подставим из первого уравнения b_1q^3=8 во второе и получим:

512=8 *q^3

q^3=512:8

q^3=64

q=\sqrt[3]{64}

q=4

2) Найдем b₁ с помощью первого уравнения:

8=b_1q^3=>8=b_1*4^3

b_1=\frac{8}{64}=\frac{1}{8}

b_1=\frac{1}{8}

3)Воспользуемся формулой суммы первых членов геометрической прогрессии:

S_n=\frac{b_1(q^n-1)}{q-1}

Подставим  S_n=2\frac{5}{8};q=4;b_1=\frac{1}{8}

2\frac{5}{8} =\frac{\frac{1}{8}*(4^n-1)}{4-1}

\frac{21}{8} =\frac{4^n-1}{8*3}

8*(4^n-1)=21*8*3

4^n-1=63

4^n=63+1

4^n=64

4^n=4^3

n=3

3 перших члена прогресії потрібно взяти, щоб їхня сума дорівнювала

2 ⁵/₈

Ответ: 1) q=4;

           2) n=3

Проверка:

¹/₈ + ⁴/₈ + ¹⁶/₈ = ²¹/₈ = 2 ⁵/₈