Допоможіть Скільки чотиризначних чисел що ділиться на 5 можна скласти цифри 0, 1, 2, 3, 5 і 6 які

не повторюються

Ответы на вопрос

Отвечает Бурцева Лиза.

За ознакою подільності на 5. Число ділиться на 5, якщо його остання цифра 5 або 0.

1) Фіксуємо цифру 0 на останньому місці.

На першому місці можна використати 5 цифр, на другому - 4 цифри, оскільки одна цифра вже використана і на третьому місці - 3 цифри. За правилом множення 5 * 4 * 3 * 1 = 60

2) Аналогічно, зафіксувавши на останнє місце цифру 5, маємо що на першому місці можна використати 4 цифри, так як на першому місці 0 не ставиться, на другому місці - 4 цифри (враховуючи цифр 0 і одна цифра використана) і на третьому місці - 3 цифри. За правилом множення 4*4*3 = 48

Сумарна кількість чисел : 60 + 48 = 108

Відповідь: 108