Одна сторона трикутника на 5 см менше за другу , а кут між ними дорівнює 60 градусів . Знайдіть

периметр трикутника , якщо його третя дорівнює 7 см СПРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Ангелина.

Ответ:

P=18 см

Объяснение:

Одна сторона трикутника на 5 см менше за другу , а кут між ними дорівнює 60 градусів . Знайдіть периметр трикутника , якщо його третя дорівнює 7 см.

Пусть сторона AB=x, тогда сторона AC=x+5

запишем теорему косинусов для треугольника ABC

BC²=AB²+AC²-2AB*AC cosBAC

7²=x²+(x+5)²-2x*(x+5)*cosП/3

cosП/3=1/2

49=x²+(x+5)²-x(x+5)

49=((x+5)-x)²+x(x+5)

49=25+x²+5x

x²+5x-24=0

x=3

Находим стороны треугольника  AB=3 см; AC=3+5=8 cм

Р=AB+AC+BC=3+8+7=18 см