1. Функцію задано формулою y = 2x - 3 Знайдіть: 1) значення функції, якщо значення аргументу

дорівнює числу -2; 2) значення аргументу при якому значення функції дорівнює 5; 3) нулі функції; 4) з'ясуйте чи проходить графік функції через точки: A(0; - 3) B(2; - 1) , C(0, 5; - 2) .​

Ответы на вопрос

Отвечает Узун Ульяна.

Ответ: Підставляємо х = -2 у формулу функції: y = 2(-2) - 3 = -4 - 3 = -7. Відповідь: y = -7.

Підставляємо y = 5 у формулу функції і розв'язуємо рівняння відносно х: 5 = 2x - 3, 2x = 5 + 3, 2x = 8, x = 4. Відповідь: x = 4.

Щоб знайти нулі функції, потрібно знайти значення аргументу, при якому функція дорівнює 0. Підставляємо y = 0 у формулу функції і розв'язуємо рівняння відносно х: 0 = 2x - 3, 2x = 3, x = 1.5. Відповідь: x = 1.5. Таким чином, нулі функції дорівнюють x = 1.5.

Підставляємо координати точок A, B і C у формулу функції і перевіряємо, чи виконується умова y = 2x - 3. Для точки A: y = 2(0) - 3 = -3, отже графік функції проходить через точку A. Для точки B: y = 2(2) - 3 = 1, отже графік функції не проходить через точку B. Для точки C: y = 2(0.5) - 3 = -2, отже графік функції проходить через точку C. Відповідь: графік функції проходить через точки A і C, але не проходить через точку B.