Помогите пожалуйста, срочно !!!! 1. Запишіть перші п'ять членів арифметичної прогресії (аn) Якщо:

1) а1=3, d=7; 2) a1=2, d=-1,5; 3) a1=-25, d=4; 4) a1=-8,5, d=-2,5 Даю 50 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Федюк Іван.

Відповідь:

Пояснення:

1)

а1=3, d=7;

a1 = 3

a2 = a1 + d = 3 + 7 = 10

a3 = a2 + d = 10 + 7 = 17

a4 = a3 + d = 17 + 7 = 24

a5 = a4 + d = 24 + 7 = 31Отже, перші п'ять членів арифметичної прогресії з а1=3 та d=7: 3, 10, 17, 24, 31.

2) a1=2, d=-1,5;

a1 = 2

a2 = a1 + d = 2 - 1,5 = 0,5

a3 = a2 + d = 0,5 - 1,5 = -1

a4 = a3 + d = -1 - 1,5 = -2,5

a5 = a4 + d = -2,5 - 1,5 = -4Отже, перші п'ять членів арифметичної прогресії з а1=2 та d=-1,5: 2, 0,5, -1, -2,5, -4.a1=-25, d=4;

3) a1 = -25

a2 = a1 + d = -25 + 4 = -21

a3 = a2 + d = -21 + 4 = -17

a4 = a3 + d = -17 + 4 = -13

a5 = a4 + d = -13 + 4 = -9Отже, перші п'ять членів арифметичної прогресії з а1=-25 та d=4: -25, -21, -17, -13, -9.a1=-8,5, d=-2,5

4) a1 = -8,5

a2 = a1 + d = -8,5 - 2,5 = -11

a3 = a2 + d = -11 - 2,5 = -13,5

a4 = a3 + d = -13,5 - 2,5 = -16

a5 = a4 + d = -16 - 2,5 = -18,5Отже, перші п'ять членів арифметичної прогресії з а1=-8,5 та d=-2,5: -8,5, -11, -13,5, -16, -18,5.