Розв'яжіть рівняння √4x-√1=5


Ответы на вопрос

Отвечает Николаевна Ндежда.

Почнемо з розкриття дужок за допомогою формули (a - b)(a + b) = a^2 - b^2:

√4x - √1 = 2√x - 1 = 5

Тепер перенесемо -1 на праву сторону:

2√x = 5 + 1 = 6

Поділимо обидві сторони на 2:

√x = 3

Піднесемо обидві сторони до квадрату:(√x)^2 = 3^2x = 9

Отже, розв'язком рівняння є x = 9.