У ящику 5 білих і 10 чорних кульок. Навмання витягують одну кульку. Яка ймовірністью ТОГО, щО вона:

1) біла 2) чорна

Ответы на вопрос

Отвечает Турарова Элеонора.

Розв'язання:

Позначимо події:

A = {Витягнуть білу кульку}

B = {Витягнуть чорну кульку}

1. P(A) = m/n, де m - кількість сприяливих випадків(в даному випадку m дорівнює кількості білих кульок), n - загальна кількість випадків( дорівнює загальній кількості кульок у ящику).

m = 5; n = 5+10 = 15

P(A) = 5/15 = 1/3 = 0,33

2. P(B) = m/n, де m - кількість сприяливих випадків(в даному випадку m дорівнює кількості чорних кульок), n - загальна кількість випадків (дорівнює загальній кількості кульок у ящику).

m = 10; n = 15.

P(B) = 10/15 = 2/3 = 0,67.

Відповідь: 1) P(A) = 0,33; 2) P(B) = 0,67.